Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Македонски домашна

Go down 
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 3:40 pm

Овде ке бидат домашните по Македонски јазик
домашните пракајте ми ги по пп

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 3:51 pm

еве за домашно ке биде да одговорите на следниве прашања и да ми ја напишете азбуката за да видам колку ја знаете:
1.Колку дијалекти брои македонскиот јазик?
2.Каде се зборуваат македонските дијалекти?
3.КОлку говорници има Македонскиот јазик со сите негови дијалекти?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 3:55 pm

Јас напишав и ти пратив

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 4:04 pm

Bube wrote:
Јас напишав и ти пратив
имаш +

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 9:57 pm

и јас напишав и ти пратив

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Македонски домашна   Sun Apr 12, 2009 11:00 pm

Cece wrote:
и јас напишав и ти пратив
имаш +

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Македонски домашна   Tue Apr 14, 2009 8:43 pm

Да ги препишете уште еднаш дијалектите и да научите се што учевме бидејки некој од нередните часови на чет ке испрашувам само секретарката да ми направи список

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Македонски домашна   Tue Apr 14, 2009 9:13 pm

список ми направија и Бубе и Давид и фалааа им многу а сега за сега ке го користам тој од Бубе така да ученици спремајте се за испрашување

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Македонски домашна   

Back to top Go down
 
Македонски домашна
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Magic school :: Домашна работа-
Jump to: