Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Обавестување

Go down 
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 1:28 pm

Тука јас ке предавам се за познатите личности.Ова нема да биде како час туку сите ке работиме заедно (сите ке бидеме наставници на овој час).Ке биде интересно а и ке има награди.Па кој сака нека доага.

_________________
Back to top Go down
View user profile
valer4e

avatar

Posts : 65
Join date : 2009-04-10

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 1:50 pm

Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 1:51 pm

valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 3:39 pm

Dijan4e wrote:
valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме
Ako e za toa i jas ke odam
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 4:51 pm

emogirl wrote:
Dijan4e wrote:
valer4e wrote:
Јас одам на овој изборен предмет Very Happy
фалаа
уште да видиме уште кој ке оди и почнуваме
Ako e za toa i jas ke odam
ок пријавена си

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 5:10 pm

И јас(и така сите наставници одат на изборни)

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 5:15 pm

DaviD wrote:
И јас(и така сите наставници одат на изборни)
Пријавен си
значи може да почнеме
е вака еве список а вие изберете кој/а глумица/глумец прв да го истрауваме Very Happy :
1.Ashley Tisdale
2.Vannesa Hudgens
3.Robert Pattinson
4.Zac Efron
5.Mariana Esposito
6.Rocio Igarzabal
7.Pedro Lanzani
8.Gaston Dalmau
гласајте

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 6:10 pm

А зошто секој не си избере по свој избор па по некоја недела ќе подготви проекти,исмислено интервју слики и сл.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 6:15 pm

DaviD wrote:
А зошто секој не си избере по свој избор па по некоја недела ќе подготви проекти,исмислено интервју слики и сл.
може добра идеја
значи изберете си сите и донесете материјали

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 7:56 pm

mariana esposito
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 8:02 pm

И јас се пријавувам и сакам да истражуваме за Rocio Igarzabal

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 8:05 pm

Пријавена си и вака ако сакате:
ке се договориме и ке истражуваме за една па за друга...на пример:
прво ке истражуваме за росио, потоа за мариана.....
бидејки онака ке се смешаме
ако се сложувате прво да истражуваме за росио може?

_________________
Back to top Go down
View user profile
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 8:36 pm

i ja se prijavuvam..
prvo za rosio?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 9:15 pm

dusica wrote:
i ja se prijavuvam..
prvo za rosio?
да ако се сложуваат сите

_________________
Back to top Go down
View user profile
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 9:42 pm

epa ja se slozuvam....
a ako mislite istrazuvanje?
da barame raboti za nea?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 9:52 pm

dada od privaten zivot

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: Обавестување   Mon Apr 13, 2009 9:52 pm

aaaa epa super

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Обавестување   Sun Apr 26, 2009 10:40 am

moze 1-vo za mar??????????????
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Обавестување   Sun Apr 26, 2009 6:44 pm

па нз прво велите за росио па за мар како сакате вие?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Обавестување   

Back to top Go down
 
Обавестување
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Изборни предмети :: Се за познатите-
Jump to: