Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Барања и препораки

Go down 
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Барања и препораки   Mon Apr 13, 2009 5:53 pm

Тука барајте и препорачувајте некоја книга.
иначе да ви кажам дека книги на македноски јазик има многу малку затоа јас книгите ке ви ги поставувам на српски или на англиски а некој друг член ако ги има на македонски нека ги постави.

пак иначе јас ви ја препорачувам книгата дневник ане франк на српски

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 3:10 pm

Дијанче ќе можеш ли да ја поставиш Исти очи од Горјан Петрески?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 3:46 pm

таа книга ја немам сори ако ти треба друга некоја кажи

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 4:27 pm

ја има ли книгата Twilight na kakov i da bilo jazik

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 6:55 pm

ја имам на англиски да ти ја поставам?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 6:56 pm

da da

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Барања и препораки   Tue Apr 14, 2009 7:09 pm

Ти ги поставив

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Барања и препораки   Sat Apr 18, 2009 12:34 am

Harry Potter And The Half Blood Prince slucajno da ne ja imas?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Барања и препораки   Sat Apr 18, 2009 12:44 am

DaviD wrote:
Harry Potter And The Half Blood Prince slucajno da ne ja imas?
ја немам ама ако ја најдам ке ти ја поставам

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Барања и препораки   Sat Apr 18, 2009 7:35 pm

ти ја најдов и ти ја ипоставив давид мислам дека е на српски па незнам бидејки не сум ја симнувала

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Барања и препораки   

Back to top Go down
 
Барања и препораки
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Download :: Книги-
Jump to: