Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 5:34 pm

Е па вака ми изглдеа поинтересно да има тема на денот на пр:денешна тема на денот ке биде Другаството.Што мислите за другарството?дали го подржавате?И какви би биле луѓето да не постоело другарството?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 7:13 pm

Да нема другарства лугето ке бидат лоши, сурови......
ги подржувам и лесно склучувам другарства.Другарстовото е нешто најдобро, најубаво...

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 7:50 pm

Да да ако би немало другарство тоа е исто како да би немало ништо и јас го подржувам другарството

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 7:52 pm

Cece wrote:
Да да ако би немало другарство тоа е исто како да би немало ништо и јас го подржувам другарството
се сложувам во потполност

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 8:17 pm

Скооро секој човек го подржува другарството,бидејќи без него светот би бил ништо,скоро сите бизниси почнуваат од најмалку 2 пријатела,така да целиот свет е развиен со другарството или пријателството.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 8:24 pm

што мислите што да биде тема за утре?

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 8:37 pm

kako da mu ili i kazam deka go sakam ja sakam?
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 8:39 pm

Или Како да ти кажам „Те сакам“

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 8:46 pm

Може
значи утрешна тема е:Како да ти кажам „Те сакам“

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 9:15 pm

Jaс по 12 ќе го заменам насловот

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 9:21 pm

jas da se izjasnam za drugarstvovo:D
pa ako nemas prijateli si sam nem ne postois prijatel moze da ti pomogne da ti podade raka
da te napravi sreken no nikogas nema da opstoi drugarstvo samo ako drugarot ti go ovozmozuva navedenoto a ti ne vozvratis

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 9:28 pm

Admin wrote:
jas da se izjasnam za drugarstvovo:D
pa ako nemas prijateli si sam nem ne postois prijatel moze da ti pomogne da ti podade raka
da te napravi sreken no nikogas nema da opstoi drugarstvo samo ako drugarot ti go ovozmozuva navedenoto a ti ne vozvratis
Супер изразено е другарството тука

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 9:29 pm

Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Tue Apr 14, 2009 9:30 pm

Admin wrote:
Very Happy
нп

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 15, 2009 1:13 pm

темата ја сменивме.Епа што мислите како најдобро да и/му кажете Те сакам? Како сакате да ви каже тој/таа? Што мислите за љубовта? Имате ли дечко/девојка, симпатија?

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 15, 2009 5:37 pm

Па девојка немам, а за темата точно нз ама нема да биде како што знаат некои,ќе одиш со мене да или не .Сакам нешто по да се запомни,па кога ќе дојде време ќе мислам што!!

_________________
Back to top Go down
View user profile
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 15, 2009 7:06 pm

simpatija imam edno dete so vidov vo sabota...
lele kakvo bese dusa...
i samo zborev so nego i sakav da mu kazam deka go sakam i vikam "ej da ti kazam neso...te...ti go vidov kuceto pred nekoja minuta"
se zgaziv od smeenje doma

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Thu Apr 16, 2009 2:30 pm

Very Happy a be dusica be:D
jas so da kazam za ljubovta neso najubavo nemam de4ko ni simpatija
a za ucilisteyo super odlicna sum ednostavno mi ede skolovo Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Thu Apr 16, 2009 11:08 pm

Во училиште ми е супер:забава,смеи,тепање,мавање по холови......лудница хах.Само не ми се учи ама учам иначе оценките ми се добри само имам една 4 по Историја ама до крај и таа ке ја поправам

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Fri Apr 17, 2009 1:42 pm

Dijan4e wrote:
Во училиште ми е супер:забава,смеи,тепање,мавање по холови......лудница хах.Само не ми се учи ама учам иначе оценките ми се добри само имам една 4 по Историја ама до крај и таа ке ја поправам


Кај нас скоро исто ,тепања не се мн застапени ама другото го има над 100%

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Fri Apr 17, 2009 3:58 pm

kaj nas nesmee tepanaje mn e storgo vo sredno a do osmo koj so saka pravi samo kaj direktorkata idemvme samo neso se bunevme Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Fri Apr 17, 2009 4:49 pm

hh e kaj mene vo klas...
ne se smiruvaat
samo neso se karaat...
osobeno maskite za fudbal

_________________
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Fri Apr 17, 2009 10:25 pm

Кај нас во школо има смеи,зафрканција,тепање,карање,бегање од часови,зборување на час,мавање киксови
А за оценките јас сум одлична и добро ми оде школото.
Најјако е кога се договораме како и каде да бегаме групно и тогаш иде наставникот/наставничката и после машките ни викат ту па ви ама сте бавни додека да се договориме дојде наставничката.
А за бегањето од часови шо да кажам само дека од нашето одд. секој ден машките бегат и одат у тоа кафулето кај нас Спејс Нет и играат Кантер

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Fri Apr 17, 2009 11:15 pm

За утре тема е Велигден

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:38 am

Велигден е голем празник за сите.Па што мислите за него? Кои традиции ги извршувате? Каде одите за Велигден?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   

Back to top Go down
 
ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: COOL зона :: Оф топик-
Jump to: