Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:43 am

Велигден ми е најубавиот празник па добро и сите други ми се убави за велигден најував ми е пошто се капеме со јајца па некој мали каа че ги скапат и после се расплакуваат има смеи.А за традиции вапцаме јајца и за велигден одиме на гости а и нас ни доаѓаат гости па затоа најубав празник ми е како и сите други

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:49 am

Cece wrote:
Велигден ми е најубавиот празник па добро и сите други ми се убави за велигден најував ми е пошто се капеме со јајца па некој мали каа че ги скапат и после се расплакуваат има смеи.А за традиции вапцаме јајца и за велигден одиме на гости а и нас ни доаѓаат гости па затоа најубав празник ми е како и сите други
исто

_________________
Back to top Go down
View user profile
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:54 am

mene vcera me ispokrsija so drveno jajce me zezaa iako treba utre da se krsime...

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:54 am

Dijan4e wrote:
Cece wrote:
Велигден ми е најубавиот празник па добро и сите други ми се убави за велигден најував ми е пошто се капеме со јајца па некој мали каа че ги скапат и после се расплакуваат има смеи.А за традиции вапцаме јајца и за велигден одиме на гости а и нас ни доаѓаат гости па затоа најубав празник ми е како и сите други
исто

Па во суштина тоа е,ама никој не го спомна постењето(ако ме разбирате ,да не се јаде мрсна храна,иако не постам повеќе луѓе постат)

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 11:55 am

Ја не можам да издржам да не мрсам уште вчера чоколатце си апнав

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 12:02 pm

Да и јас вчера одам во продавница и си ги гледам чоколадите и си купив едно и го изедов и после кога ми текнаа
иначе денес ке се обидам да постам па ке видиме

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sat Apr 18, 2009 12:06 pm

И јас така ке се обидам да постам ама ке видиме

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Sun Apr 19, 2009 10:50 am

porakata so e sve kazuva

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 29, 2009 7:48 pm

Која ке биде следна тема на денот?
може 1 Мај?

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 29, 2009 7:54 pm

Дааа баш мислев на тоа,ама да биде до сабота??

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   Wed Apr 29, 2009 8:18 pm

DaviD wrote:
Дааа баш мислев на тоа,ама да биде до сабота??
да

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)   

Back to top Go down
 
ТЕМА НА ДЕНОТ(Четврток,Петок и Сабота: 1 Мај)
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: COOL зона :: Оф топик-
Jump to: