Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 All for you радио

Go down 
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: All for you радио   Tue Apr 21, 2009 2:48 pm

Ова е моето радио каде што јас работам и секој ден ке има итересни работи за слушање.Исто така секој може да се пријави како помошник во радиото.Можете да испракате пораки со пожелба на некоја песна,да честитате на некого роденден,да ни кажете нешто на нас и слично преку пракање на пораката на мене (Дијан4е) и пораката напишете ја вака:
Име:
Порака:
Држава и град:
Исто така ако несакате да се дознае вашето име на Име напишете го вашето тајно име.Потоа пораките ке бидат објавени во радиото.Од денес или од утре почнуваме со емитување на радиото.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: All for you радио   Sat Apr 25, 2009 11:08 pm

Добредојдовте во нашето радио Се за вас! Почнуваме! пракајте ни пораки на мене по пп бидејки денес ке имаме на гости еден од нашите спозори и еден бенд кој мнооооооооооооооогу го сакате! Пракајте пожелби за песна,честитки или ако сакате да добиете награда пратете порака за кој бенд мислите дека ке ни биде на гости.Доколку погодите добивате награда

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: All for you радио   Sun Apr 26, 2009 12:47 am

mislam deka ke ni bide nekst tajm
?
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: All for you радио   Sun Apr 26, 2009 6:45 pm

неточно

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: All for you радио   Mon Apr 27, 2009 10:10 am

asos

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: All for you радио   Tue Apr 28, 2009 10:04 pm

Да не се Тин Енџелс?

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: All for you радио   Wed Apr 29, 2009 4:22 pm

ejjjjjjjjjjjjjjjjjj kaj mozam da zaboravam na ovaa grupa be jas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!100000000000% e tocno taka?
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: All for you радио   Wed Apr 29, 2009 7:41 pm

Да да Давид ке добие награда

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: All for you радио   Thu Apr 30, 2009 10:15 pm

А што е наградата?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: All for you радио   

Back to top Go down
 
All for you радио
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Околината на школото :: Радио-
Jump to: