Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Книжара

Go down 
AuthorMessage
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Книжара   Thu Apr 09, 2009 11:46 pm

Ова е мојата книжара каде што јас работам.Тука можете да купете се што ви е потребно за училиште
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Книжара   Sat Apr 11, 2009 2:16 pm

Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
(за пари нз како да платам)

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Sat Apr 11, 2009 10:56 pm

DaviD wrote:
Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
(за пари нз како да платам)
парите ти се одземаат од профилот каде што имаш ваши пари

_________________
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Книжара   Sat Apr 11, 2009 11:19 pm

ЗА МЕНЕ

Две тетратки (во квадратчиња),Сет линијари + шестар,Молив,гума,пенкало,Збирка задачи по математика

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Sat Apr 11, 2009 11:31 pm

се ке ви биде доставено или денес или утре

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Книжара   Sat Apr 11, 2009 11:46 pm

za mene tefter

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 2:23 pm

ЗА МЕНЕ

молив
гума
пенкало
коректор
тетратка голема
тетратка мала
учебник по македонски
тетратка со дебели корици за обработување на лектири

_________________
Back to top Go down
View user profile
Maje

avatar

Posts : 53
Join date : 2009-04-12

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 3:14 pm

ЗА МЕНЕ

Две тетратки (во квадратчиња),Сет линијари + шестар,Молив,гума,пенкало,Збирка задачи по математика
молив
гума
пенкало
коректор
тетратка голема
тетратка мала
учебник по македонски
тетратка со дебели корици за обработување на лектири
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 3:19 pm

географија предметот сте г заборавиле нисто не купувте затоа - - ке се редат хахах се салам
мене ми треба
геогравски атлас
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 3:39 pm

Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 5:50 pm

DaviD wrote:
Па ако можете да ми дадете една А4 тетратка црвено и сино пенкало и една папка.
во шкафче да ти го однесам или ти ке ги однесеш?

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 5:51 pm

Ај ако не те мрази однеси го отидов да јадам

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 5:53 pm

DaviD wrote:
Ај ако не те мрази однеси го отидов да јадам
ке го однесам

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 11:23 pm

a so stana so mojot tefter?

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Книжара   Sun Apr 12, 2009 11:26 pm

sory post vrz post ako moze i edno penkalo ubavo da lici Very Happy guma, moliv digitron i markeri

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Книжара   Mon Apr 13, 2009 8:16 pm

emogirl wrote:
географија предметот сте г заборавиле нисто не купувте затоа - - ке се редат хахах се салам
мене ми треба
геогравски атлас
a so stana so mojte raboti?
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Mon Apr 13, 2009 8:19 pm

сори ги заборавив ке стигнат денес или утре

_________________
Back to top Go down
View user profile
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: Книжара   Mon Apr 13, 2009 10:30 pm

luge moze za mene eden moliv za sencanje,i blok br 5

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Tue Apr 14, 2009 12:46 am

Се ви е доставено во вашите шкафчиња.Извинете што чекавте.Иначе да кажам дека тука исто така се продаваат енциклопедии,списанија,цедиња со музика.....
па на вас ви е ред да купувате а јас (редовно) да ви доставувам.Чаос

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Книжара   Tue Apr 14, 2009 9:42 pm

cek ne me svati jas sakam direktorski tefter takov crn nekoj penkalo isto takvo moliv i guma

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Книжара   Tue Apr 14, 2009 9:55 pm

Admin wrote:
cek ne me svati jas sakam direktorski tefter takov crn nekoj penkalo isto takvo moliv i guma
аха ок ке ти ги доставам а оној да го избришам?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Книжара   Tue Apr 14, 2009 9:56 pm

pa da moze

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
0lgic@

avatar

Posts : 13
Join date : 2009-05-09

PostSubject: Re: Книжара   Sun May 10, 2009 4:10 pm

За мене тетратка А4 формат една со коцки една со линии 2 моливчиња, гума, пенкало 1 црвено едно сино и ако може да ми ги донесеш во шкафчето.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Книжара   

Back to top Go down
 
Книжара
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Шопинг :: Книжари-
Jump to: