Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Колосеум

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Колосеум   Fri Apr 10, 2009 1:02 am

КОЛОСЕУМ!!! најдобрата забава до сега

мени:

кока кола-40 ден.
пепси-30 ден.
фанта-30 ден.
џус-30 ден.
безалкохолно шампањско-60
коктел-безалкохолно-50 ден.(мешавина од овошја)
топло чоколадо-40 ден.
капучино-30 ден.
милкшејк-40- ден.
Фрапе-30 ден.

сладолет(корнетка)-20 ден.
сладолет(чашка)-30 ден.
сладолед за дома 40 ден.


торта(роденденска)-100 ден.
торта (парче)-50 ден.
слатка-20 ден.

палачинки-15 ден.
ДОБРЕДОЈДОВТЕ!!! ПОВЕЛЕТЕ!!!ЗАБАВУВАЈТЕ СЕ!!!

_________________


Last edited by Cece on Wed Apr 15, 2009 3:31 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Колосеум   Sat Apr 11, 2009 11:52 am

Дај ми еден безалхохолен коктел

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Sat Apr 11, 2009 10:14 pm

еве ти пошто ти си најпрва гостинка во Колосеум имаш гратис 3 коктели


_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Колосеум   Sat Apr 11, 2009 10:29 pm

Ај и на мене еден коктел ама од праска ако има ,ако не мешавина може

_________________
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Колосеум   Sat Apr 11, 2009 11:29 pm

И за мене еден коктел од мешавина Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Колосеум   Sat Apr 11, 2009 11:40 pm

Bube wrote:
И за мене еден коктел од мешавина Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
dusica
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 202
Join date : 2009-04-10
Age : 22

PostSubject: Re: Колосеум   Sun Apr 12, 2009 6:23 pm

aj za mene dzus negaziran

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Sun Apr 12, 2009 10:03 pm

еве за Давид коктел од праска


за бубе и за админот коктел од мешавина


и за душица џусСМЕТКА:
Давид=50 ден.
Бубе=50 ден.
Админ=50 ден.
Душица=30 ден.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Колосеум   Sun Apr 12, 2009 10:28 pm

za meen koktel ako moze

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Колосеум   Mon Apr 13, 2009 8:11 pm

daj mi pepsi za doma koktel od kokos i kokakola
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Колосеум   Mon Apr 13, 2009 11:04 pm

За мене една кока кола

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 5:02 pm

za admin koktel


za emo girl pepsi,koktel od kokos i koka kola
i za bube koka kola


_________________
Back to top Go down
View user profile
Anastasija

avatar

Posts : 4
Join date : 2009-04-10

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:16 pm

aj mene eden sladolet vo kornetka i edna koka kola
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:17 pm

еве Анастасија


_________________
Back to top Go down
View user profile
Martina

avatar

Posts : 6
Join date : 2009-04-14

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:31 pm

Za mene sladolet vo caska,edno parce torta i koka kola i toplo cokolado
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:33 pm

Еве за тебе мартина

_________________
Back to top Go down
View user profile
Martina

avatar

Posts : 6
Join date : 2009-04-14

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:34 pm

Blagodaram Cece i super e tvojata diskoteka
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 6:36 pm

Ништо повели и друг пат

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 7:02 pm

и на мене:
топло чоколадо
парче торта
сок џус

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 7:40 pmpoveli dijan4e

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 7:45 pm

Фала се е супер
ај и ти дај ми еден чај ако не те мрзи и уште едно парче торта и парче торта

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 7:56 pm

еве сега

ЕВЕ ДИЈАН4Е


_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Колосеум   Tue Apr 14, 2009 8:08 pm

Фала ммм колку е слатка тортата

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Колосеум   Wed Apr 15, 2009 2:02 pm

ништо ништо повели и друг

_________________
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Age : 25
Location : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*

PostSubject: Re: Колосеум   Wed Apr 15, 2009 2:53 pm

zamene palacinka neso ako imate

_________________
Back to top Go down
View user profile http://magicschool.forumandco.com
Sponsored content
PostSubject: Re: Колосеум   

Back to top Go down
 
Колосеум
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Околината на школото :: Места за излегување-
Jump to: