Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Домашна географија

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Домашна географија   Sat Apr 11, 2009 12:49 pm

да написете кој континент е најблиску до европа?


Last edited by emogirl on Sun Apr 12, 2009 2:47 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sat Apr 11, 2009 12:58 pm

Смени насловот и бидејки нема доволно ученици со предавањата неможеш да почнеш

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sat Apr 11, 2009 10:45 pm

Сорри пост врз пост
јас ти сменив наслов и можеш да почнеш со предавања

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:12 pm

fala np
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:19 pm

emogirl wrote:
imate da najdete kade e buenos aries i kolku metri e daleku da se ide so kola od mk do buenos aries koj nema da napise domasna ke ima edna ocenka dole i da vi kazam od pon isprasuvanje za 2 ocenka
е од каде да најдам вакви податоци ???

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:21 pm

Bube wrote:
emogirl wrote:
imate da najdete kade e buenos aries i kolku metri e daleku da se ide so kola od mk do buenos aries koj nema da napise domasna ke ima edna ocenka dole i da vi kazam od pon isprasuvanje za 2 ocenka
е од каде да најдам вакви податоци ???

да а и пред тоа предади им на учениците некаква лекција па тогаш домашни задачи

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:22 pm

Ова на најпаметниот човек на светот ќе му е тешко веднаш да го реши.

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:22 pm

епа од интернет или ке се снајдес малце ајде ајде нема да останес покус
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:26 pm

emogirl wrote:
епа од интернет или ке се снајдес малце ајде ајде нема да останес покус
е кај сеа ке најдат колку се патува тоа го нема никаде и ти не го знаеш а не пак учениците

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:28 pm

ехехее и плус тоа со кола е па немам одено па да ти кажам и од кај ке најдам такви информации

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:46 pm

ок гледај најгоре домасна нова
Back to top Go down
View user profile
Maje

avatar

Posts : 53
Join date : 2009-04-12

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:54 pm

Азија и Африка се најблиску до Европа
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 2:57 pm

Азија мислам дека е

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 3:05 pm

знаци цеце има еден плус а маје има 2 плуса зосто се потрудила да казе 2 континента а додколку другите уценика не казат минус а ако имате 3 плуса ке допиете 5 а ако имате 3 минуса 1
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 3:27 pm

Најблиски континенти до Европа се:Азија и Африка .
И мислам дека треба домашно да ти праќаме преку ПП
затоа што од тука некој ќе си препише и пак ќе има Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 4:40 pm

бубе имас +
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 4:43 pm

NE KE MI PRAKATE KAJ UCILNICA 1A I KAJ GEOGRAFIJA KE MI PISUVATE
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 4:50 pm

И исто мислам дека прво треба да предава па потооа домашно

_________________
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 4:58 pm

DaviD wrote:
И исто мислам дека прво треба да предава па потооа домашно
се сложувам и емо грл не пишувај пост врз пост

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 5:01 pm

predadov ne gledas kaj ucilnica 1a imam predadeno
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sun Apr 12, 2009 5:11 pm

ок наша грешка само пишувај кирилица и не пишувај со големи букви и пост врз пост

_________________
Back to top Go down
View user profile
emi attias y tea (emogirl

avatar

Posts : 203
Join date : 2009-04-11

PostSubject: Re: Домашна географија   Tue Apr 14, 2009 10:40 pm

prasanja da mi odgovorite:
kako se vika vozdusnata obvivka okolu zemjata?
sto e revoljucija?
sto se raboti so stocarstvoto?
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашна географија   Wed Apr 15, 2009 2:54 pm

kako se vika vozdusnata obvivka okolu zemjata?
sto e revoljucija?
sto se raboti so stocarstvoto?

Воздушната обвивка околу земјата се нарекува атмосфера.
Движењето на Земјата околу сонцето се нарекува револуција.
Сточарството ги опфака овие гранки:говедарство,свињарство,овчарство,живинарство и пчеларство

_________________
Back to top Go down
View user profile
Jovana

avatar

Posts : 29
Join date : 2009-04-14

PostSubject: Re: Домашна географија   Thu Apr 23, 2009 11:51 pm

Izvinete nastavni4ke jas sum 3odd. i nie nemame geografija
Back to top Go down
View user profile
Dijan4e
Admin
Admin
avatar

Posts : 1201
Join date : 2009-04-09
Location : со Teen Angeles

PostSubject: Re: Домашна географија   Sat Apr 25, 2009 10:49 pm

Jovana wrote:
Izvinete nastavni4ke jas sum 3odd. i nie nemame geografija
епа ке учиш затоа се предаваат лекции во училниците за да научите и да напишете

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Домашна географија   

Back to top Go down
 
Домашна географија
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Magic school :: Домашна работа-
Jump to: