Magic School

Welcome!This is Magic shool and you will be happy and you will meet new friends!
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 
 

 Домашно Математика

Go down 
AuthorMessage
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Домашно Математика   Sat Apr 11, 2009 4:20 pm

За 6 одделение за домашно додека да почнеме ќе имаат само да вежбаат дропки(повеќе двојни)
За 5 одделение да повторат за дропки исто.
А за 4 и подоле нека повторат множење делење собирање и одземање.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Bube
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 182
Join date : 2009-04-10
Age : 22
Location : На концертот на Teen Angels

PostSubject: Re: Домашно Математика   Sun Apr 12, 2009 5:12 pm

Јас напишав домашно и ти пратив Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашно Математика   Sun Apr 12, 2009 9:58 pm

извинете наставниче ама јас сум 7 одд

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Домашно Математика   Mon Apr 13, 2009 1:20 am

Епа јас сум 6. Ако има уште еден член 7 одд. Нека ти предава на тебе.Ако нема ке учиш во 6.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 1:40 pm

e pa nez dali ima drug koj e 7 odd.

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 2:02 pm

Епа тогаш ништо ќе повторуваш од 6 Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 3:16 pm

е шо да повторувам па нели можеш и ти да ми предаваш и ја сум некоја во форумот

_________________
Back to top Go down
View user profile
DaviD
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 318
Join date : 2009-04-11
Age : 22
Location : Предавам Во Магична Школа

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 3:22 pm

Па да некоја си во форумов,ама и јас сум 6 одд и од кај ја знам што се учи во 7

_________________
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 3:25 pm

епа слично како и за 6 одд само има корени ова она ама истото можеш да ми го предаваш и мене ама кога ке размислам може и јас ако ти сакаш да бидам наставничка по математика пошто сум најголема во форумот и знам се за 1,2,3,4,5,6,7 ако се сложуваш ако не ок нема ништо да се промени

_________________


Last edited by Cece on Tue Apr 14, 2009 3:27 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Cece
Moderator
Moderator
avatar

Posts : 225
Join date : 2009-04-10
Location : На забава со Теен ангели

PostSubject: Re: Домашно Математика   Tue Apr 14, 2009 4:30 pm

Извинете за Офф топик и за пост врз пост ама Давид не сакам да бидам наставничка по математика пошто јас сум ученичка

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Домашно Математика   

Back to top Go down
 
Домашно Математика
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Magic School :: Magic school :: Домашна работа-
Jump to: